Brzozów: 12-letni rowerzysta potrącony w Dydni

Brzozów: 12-letni rowerzysta potrącony w Dydni

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w Dydni w dniu 21-07-2020. W zdarzeniu ucierpiał 12-letni rowerzysta, który wjechał wprost pod nadjeżdżające Iveco. Nastolatka przetransportowano do szpitala.

Do potrącenia doszło w dniu 21 lipca 2020 około godz. 12.30 w miejscowości Dydnia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 12-latek, kierując jednośladem, wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Kierowca Iveco w chwili wypadku był trzeźwy.

Wskutek potrącenia chłopiec doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze ustali, że dziecko posiada kartę rowerową.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali niezbędną dokumentację fotograficzną, przeprowadzili oględziny, ustalili świadków zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na ustalenie przyczyn oraz okoliczności potrącenia

Policja apeluje o rozsądną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego i  w zderzeniu z samochodem to oni narażeni są na poważne obrażenia. Apelujemy również do rodziców o to, by przypomnieli swoim dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.