Burak – najzdrowsze warzywo na świecie, które wyleczy niemal wszystko!

Burak – najzdrowsze warzywo na świecie, które wyleczy niemal wszystko!
Burak jest nieprawdopodobnie zdrowym warzywem. Ma wiele potencjalnie leczniczych właściwości i jest w stanie poradzić sobie z różnymi chorobami.
Antocyjaniny nadają im czerwony kolor i działają silnie antyrakowo.
Ponadto, burak zawiera betainę, która jest naturalnym związkiem przeciwzapalnym, wspiera zdrowie serca, zawiera ważne witaminy i minerały: B1, B2, C, miedź, magnez, potas, żelazo, fosfor lub jod. Poprawia krążenie krwi, reguluje parametry biochemiczne i chroni pracę wątroby.
BURAK – NAJZDROWSZE WARZYWO NA ŚWIECIE, KTÓRE WYLECZY NIEMAL WSZYSTKO!
Co więcej – przeciwdziała anemii i oczyszcza organizm z toksyn. Idąc dalej, spowalnia starzenie i wpływa pozytywnie na naczynia krwionośne. Jest bardzo bogaty w antyoksydanty, celulozę i pektyny, specjalny typ błonnika poprawiający trawienie. Niesamowite działanie tego warzywa wieńczy ochrona przed stłuszczeniem wątroby.
Oprócz zalet dietetycznych, buraki pomagają też podczas treningu. Zwiększa Twoją witalność i wytrzymałość w trakcie treningu. Dzięki temu jest niesamowity dla sportowców.
Burak może być jedzony na surowo, ugotowany, pieczony lub pity jako sok. Nie powinno się zapominać o liściach – botwince na zupę – bardzo bogatej w potas.
Badania pokazują, że regularne spożywanie pokarmów bogatych w potas i eliminacja nadmiaru sodu zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru o ponad 20%.
Źródło: www.naturaiswiadomosc.pl
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.