Jarosław: 10 mln złotych z Funduszu Przewozów Autobusowych dla PKS Jarosław

Jarosław: 10 mln złotych z Funduszu Przewozów Autobusowych dla PKS Jarosław

5 stycznia odbyła się 30. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Radni zdecydowali o zwiększeniu budżetu powiatu jarosławskiego o ponad 10 mln złotych. Taka decyzja wynika z otrzymania rządowej dotacji z Funduszu Przewozów Autobusowych dla PKS Jarosław, którego samorząd powiatowy jest właścicielem.

– Na taką kwotę samorząd złożył wniosek i na taką kwotę została przyznana dotacja z Funduszu Przewozów Autobusowych. Wkład własny wynosi 10% i tutaj nie zaszły żadne zmiany. Te pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie nierentownych linii PKS Jarosław – wyjaśniał podczas sesji starosta Stanisław Kłopot.

Starosta przypomniał także, w odpowiedzi na pytania radnych, że w minionym roku PKS funkcjonował w warunkach szczególnych, związanych z sytuacją epidemiologiczną, wskutek czego firma straciła dochody m.in. ze sprzedaży biletów miesięcznych dla młodzieży szkolnej czy też w okresach, kiedy przemieszczanie było ograniczone.

Starosta wyraził także nadzieję, że od wiosny przedsiębiorstwo będzie mogło działać w normalnych warunkach i wtedy będzie można wprowadzić elementy programu naprawczego PKS, który obsługuje także linie komunikacji publicznej w Bieszczadach i na terenie powiatów lubaczowskiego i przeworskiego.

Całość sesji dostępna jest TUTAJ

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.