Jarosław, Przemyśl: Obcokrajowcy z fałszywymi dokumentami zostali zatrzymani na granicy

Jarosław, Przemyśl: Obcokrajowcy z fałszywymi dokumentami zostali zatrzymani na granicy

Na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Korczowej i Medyce zostali zatrzymani obcokrajowcy, posługujący się fałszywymi dokumentami. Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Mołdawii i Turcji.

Do pierwszego zatrzymania doszło w nocy z 13/14 listopada na przejściu w Medyce. Granicę próbowało opuścić 6 obywateli Mołdawii w wieku 29-51 lat. Z przedstawionych przez nich dokumentów wynikało, że jechali do pracy na budowach w woj. pomorskim oraz śląskim. Funkcjonariusze nabrali jednak podejrzeń co do ich autentyczności.

Po szczegółowej analizie przypuszczenia pograniczników potwierdziły się. Obcokrajowcom przedstawiono zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami, do czego się przyznali. Poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymali decyzję odmowną dotyczącą wjazdu do Polski a następnie zostali skierowani z powrotem na Ukrainę.

Do drugiego zatrzymania doszło 15 listopada na przejściu granicznym w Korczowej. Tym razem 50-letni obywatel Turcji posługiwał się podrobioną wizą. 50-latek przyjechał do Polski kursowym autobusem relacji Truskawiec-Kraków. W tym przypadku funkcjonariusz kontrolujący wizę stwierdził brak elementów zabezpieczających.

Finalnie obywatel Turcji przyznał się do próby wykorzystania podrobionego dokumentu, za który zapłacił na Ukrainie 4,5 tys. dolarów. Według jego relacji zamierzał dojechać do Warszawy i tam podjąć pracę u swojego rodaka. On także dobrowolnie poddał się karze (6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok) i został skierowany z powrotem na Ukrainę.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.