Jarosław: Sukces uczennicy z ZSTiO w międzynarodowym konkursie Pix Programming Challenge 2020

Jarosław: Sukces uczennicy z ZSTiO w międzynarodowym konkursie Pix Programming Challenge 2020

Miło nam poinformować, że wśród finalistów Pix Programming Challenge 2020 jest uczennica klasy pierwszej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu – Karolina  Łakomy, która kształci się w zawodzie technik programista. Karolina zajęła 23 miejsce.

W zmaganiach finałowych liczyła się ilość poprawnie zrealizowanych zadań i czas ich realizacji. Należy dodać, że uczniowie klas pierwszych z ZSTiO, kształcący się w zawodach: technik informatyk i technik programista oraz z klas drugich, również programiści, aktywnie zmagali się z zadaniami eliminacyjnymi w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria Skilled i Master.

Do półfinału konkursu przeszło 18 uczniów (kategoria Skilled)  i11 uczniów (kategoria Master). Liczby świadczą zarówno o umiejętnościach uczniów, jak i jakości kształcenia w ZSTiO. Pix Programming Challenge 2020 to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. W tym roku w konkursie uczestniczyły państwa: Polska, Wielka Brytania, Nigeria, Indie. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla klas pierwszych  były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu (klasy drugie i wyżej szkoły ponadpodstawowej) – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Konkurs  został przeprowadzony online.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.