Jarosław: Uroczystość dziękczynienia za plony w Jodłówce [fotorelacja]

Jarosław: Uroczystość dziękczynienia za plony w Jodłówce [fotorelacja]

13 września 2020 r., w Sanktuarium Maryjnym w Jodłówce odbyła się uroczystość dziękczynna za plony w powiecie jarosławskim. Jej gospodarzami byli starosta jarosławski Stanisław Kłopot i kustosz sanktuarium ks. Jerzy Jakubiec.

Mszy Św. w koncelebrze, przewodniczył metropolita przemyski, abp Adam Szal, a zgromadziła ona wielu znamienitych gości. Była minister Anna Schmidt-Rodziewicz, parlamentarzyści w osobach senatora Mieczysława Golby i posłów Teresy Pamuły, Mieczysława Kasprzaka i Tadeusza Chrzana. Wojewodę podkarpackiego reprezentował dyrektor generalny Marcin Zaborniak. Na czele radnych powiatowych stał przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Nie zabrakło także samorządowców z gmin powiatu jarosławskiego, przedstawicieli służb i formacji mundurowych oraz pozostałych gości, z których każdy był mile widziany.

Piękne wieńce dożynkowe przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Jodłówki, Jodłówki-Parcelacji i ze Świebodnej, a mszę w uroczysty sposób ubogaciła miejscowa schola. Najważniejszym akcentem uroczystości były podziękowania Bogu za plony i rolnikom za Ich codzienny trud.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.