Jasło: Dzienny Dom Pomocy otwarty dla Seniorów - wiek 60+ to najlepszy okres, by być twórczym, a na pewno aktywnym

Jasło: Dzienny Dom Pomocy otwarty dla Seniorów - wiek 60+ to najlepszy okres, by być twórczym, a na pewno aktywnym

Dzienny Dom Pomocy funkcjonujący przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle zaprasza osoby starsze, zamieszkujące na terenie miasta Jasła, wymagające opieki lub wsparcia w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego.

W ośrodku rozwiniesz swoje zainteresowania i odkryjesz na nowo dawno zapomniane pasje, zadbasz o kondycje fizyczną, nawiążesz nowe relacje. Ponadto możesz skorzystać z ciekawych wyjazdów/wyjść do placówek kulturalnych i miejsc atrakcyjnych turystycznie w naszym regionie.

Seniorom zapewnia się m.in.:

  • usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne w tym m.in. pomoc w utrzymaniu higieny osobistej
  • zajęcia zwiększające sprawność fizyczną
  • wyjścia do placówek kulturalnych
  • wyjazdy kulturalno-rekreacyjne
  • terapie zajęciową
  • psychoterapie indywidualną i grupową
  • warsztaty edukacyjne
  • indywidualne poradnictwa specjalistycznego
  • zajęcia rekreacyjno – towarzyskie

Dzienny Dom funkcjonuje w dni robocze od poniedziałku do piątku. W trakcie pobytu seniorzy mają zapewnione 2 posiłki (śniadanie i obiad), a także ubezpieczenie NNW.

Pomimo trwającej pandemii Ośrodek Wsparcia jest bezpieczny m.in. dzięki regularnie dokonywanej dezynfekcji rąk i przedmiotów wspólnego użytku, wietrzeniu pomieszczeń, stosowaniu przez pracowników środków ochrony osobistej, czy realizacji zajęć w kilku osobowych grupach. Wszelkie działania podejmowane są w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. W Ośrodku Senior może czuć się bezpiecznie.

Jeżeli jesteś zainteresowany/na propozycją zapraszamy do kontaktu osobistego z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jaśle, ul. Szkolna 25, lub telefonicznego tel. 13 44 37015 lub 13 4437004 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Nabór uczestników trwa! Projekt Dzienny Dom Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle – „Aktywny Senior” dofinansowany z Funduszy Europejskich, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII, Działanie 8.3 Dofinansowanie projektu z UE: 1 694 551,50 zł.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.