Kolbuszowa: Zdarzenie drogowe w Dzikowcu

Kolbuszowa: Zdarzenie drogowe w Dzikowcu

Kolbuszowscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Dzikowcu. Kierujący hondą chcąc uniknąć zderzenia z pieszym, który nagle wszedł przed jego pojazd, zmienił tor jazdy, wskutek czego wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala.

Wczoraj około godz. 18  kolbuszowscy policjanci  interweniowali w  Dzikowcu, na drodze relacji Nowy Dzikowiec – Lipnica, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastali kierowcę hondy, 25-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, który poinformował, że jadąc w kierunku Lipnicy, nagle na jego pas „zatoczył się” mężczyzna, idący pieszo prawą stroną jezdni. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem gwałtownie skręcił w wyniku czego samochód wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Był trzeźwy. Został przetransportowany do szpitala.

Policjanci sprawdzili rejon miejsca zdarzenia. Około 300 metrów dalej napotkali idącego niewłaściwą stroną jezdni mężczyznę. Nie posiadał on żadnych elementów odblaskowych i szedł zataczając się do środka jezdni. Policjanci wylegitymowali 66-letniego mieszkańca gminy Dzikowiec. Od mężczyzny wyczuli alkohol. Wyjaśnił funkcjonariuszom, że nie widział żadnego zdarzenia. Policjanci przetransportowali go do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu.

W sprawie trwają dalsze czynności.  

Policjanci przypominają o obowiązku korzystania z odblasków poza obszarem zabudowanym, zapewniają one nie tylko widoczność ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypominają również, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, których obowiązują określone zasady poruszania się po drogach wynikające z obowiązujących przepisów. Niestosowanie się do nich  skutkuje odpowiedzialnością karną.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.