Krosno: Charytatywny projekt zorganizowany przez policjanta

Krosno: Charytatywny projekt zorganizowany przez policjanta

70 uczestników uczestniczyło w „Charytatywnym rajdzie rowerowym”. Celem rajdu była zbiórka funduszy na leczenie chorego dziecka w specjalistycznej klinice. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów zawodów był policjant z Krosna.

Pomagać i chronić to hasło dla krośnieńskiego policjanta stało się życiową dewizą. Już od kilku lat organizuje charytatywne projekty, otwiera tym samym serca ludzi wrażliwych na chorobę, cierpienie i ból dzieci.

Ostatnią akcją zorganizowaną przez, sierż. szt. Arkadiusza Pałysa był „Charytatywny rajd rowerowy”, z którego dochód jest przeznaczony na wsparcie leczenia 2-letniej dziewczynki.

Natalka cierpi na stwardnienie guzowate i padaczkę. Zarówno przebyta operacja, farmakoterapia jak  i ćwiczenia póki co nie są skuteczne. Choroba dziecka nie daje za wygraną i w dalszym ciągu postępuje. Pomoc dla Natalii zaoferowała jedna z niemieckich klinik – ośrodek specjalizujących się w leczeniu tego typu schorzeń. To właśnie tamtejsi lekarze dają nadzieję na pomoc cierpiącej dziewczynce, jednak koszty pobytu w szpitalu przekraczają możliwości finansowe rodziny.  

„Policjant, poruszony historią dziecka, postanowił zorganizować rajd rowerowy trasą wiodąca z krośnieńskiej starówki przez Korczynę, Odrzykoń, Wysoką Strzyżowską aż do Frysztaka. Grupa 70 rowerzystów przemierzyła ponad 40 km, żeby dodać otuchy walczącej z chorobą Natalii oraz jej bliskim. I w taki sposób, przy wsparciu samorządowców gmin Frysztak, Korczyna i Wojaszówka, kierownictwa GOSiR we Frysztaku, prywatnych przedsiębiorców oraz ludzi otwartego serca, zmaterializowała się idea pomocy cierpiącej 2-latce”.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.