Krosno: Inwestycje na stadionie miejskim za 6 mln złotych. Oświetlenie toru żużlowego i nowe siedziska

Krosno: Inwestycje na stadionie miejskim za 6 mln złotych. Oświetlenie toru żużlowego i nowe siedziska

Oświetlenie toru żużlowego i nowe krzesełka dla kibiców – to inwestycje, które już niedługo rozpoczną się na stadionie MOSiR przy ul. Legionów w Krośnie.

Budowa systemu oświetlenia toru żużlowego będzie jedną z najdroższych tegorocznych inwestycji miasta. Pochłonie lwią część budżetu inwestycyjnego w dziale kultura fizyczna, który w tym roku wynosi 9 mln zł.

Władze miasta miały nadzieję, że uda się przeprowadzić tę inwestycję za ok. 5 mln zł. Okazało się to nierealne. W pierwszym ogłoszonym przetargu wszystkie oferty (było ich 5) opiewały na wyższe kwoty.

Miasto ogłosiło drugi przetarg, modyfikując zamówienie (rezygnując m.in. z systemu monitoringu instalacji). Oferty złożyły trzy firmy.

Krośnieńska spółka AGZ zaproponowała wykonanie niezbędnych prac za 5 mln 730 tys. zł. Spółka Europel z Korczyny wyceniła prace na 5 mln 842 tys. 500 zł, a Ada-Light z Bud Kozickich na 5 mln 879 tys. 400 zł.

Chociaż kwota przeznaczona na sfinansowania zamówienia, jaką podał magistrat była o 35 tysięcy zł niższa niż najtańsza oferta, to tym razem, po analizie ofert, zdecydowano o rozstrzygnięciu przetargu i wyborze wykonawcy. Montaż oświetlenia na stadionie miasto powierzy firmie AGZ.

Główna cześć inwestycji to budowa czterech masztów wraz z instalacją oświetlenia murawy boiska i toru żużlowego. Oświetlenie ma spełniać wymogi PZPN dla II ligi i wymogi PZM dla I ligi żużlowej.

Niezbędne prace ruszą po podpisaniu umowy. Termin zakończenia budowy to 30 kwietnia.

Więcej miejsc dla kibiców

Nie tylko oświetlenie podniesie standard obiektu przy ul. Legionów. Zaplanowano także dodatkowe miejsca siedzące dla kibiców. Powstaną w miejscu dawnych betonowych siedzisk od strony Wisłoka. Przewidziano montaż ok. 700 plastikowych krzesełek. Koszt to ok. 290 tys. zł.

Część radnych miała obiekcje związane z wydaniem tak dużej kwoty na oświetlenie stadionu w sytuacji, gdy są ciecia budżetowe w wielu dziedzinach. Jednak prezydent Bronisław Baran uważa, że będą to dobrze zainwestowane pieniądze i kolejny krok w kierunki poprawy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Jak tłumaczy, zawody sportowe rozgrywane na wysokim poziomie przekładają się na zainteresowanie i motywację do szkolenia sportowego dzieci i młodzieży.

– Krosno zasługuje na obiekty o wysokim standardzie a pod tym względem stadion przy ul. Legionów jest stadionem, który nie przysparza nam chwały. Stąd nasze działania – wyjaśniał Bronisław Baran podczas ostatniej sesji rady miasta.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.