Łańcut: Pijany kierowca jechał A4 250 km/h !

Łańcut: Pijany kierowca jechał A4 250 km/h !

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali w niedzielę 23-letniego kierowcę bmw, który na odcinku autostrady A4 w Łańcucie pędził blisko 250 km na godz. Dodatkowo mężczyzna prowadził auto, mając prawie 2 promile alkoholu i będąc po użyciu narkotyków.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 8. Policjanci z grupy Speed działającej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie patrolowali odcinek autostrady A4 w Łańcucie. Uwagę policjantów zwróciło osobowe bmw. Samochód pędził w kierunku Łańcuta z dużą prędkością. Pomiar prędkości samochodu wskazał 248 km na godz. Kierowca jechał całą szerokością jezdni, nie sygnalizował również zmian pasów ruchu.

Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz tarczy „STOP” zatrzymali pojazd na pobliskim MOP-ie.

Za kierownicą bmw siedział 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Oprócz niego w pojeździe znajdowali się dwaj pasażerowie. Wszyscy byli pod widocznym działaniem alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości 23-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jednocześnie zachowanie mężczyzny sugerowało, że może on znajdować się także pod działaniem środków odurzających. Wstępne badanie przeprowadzone testerem narkotykowym potwierdziło podejrzenia policjantów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pobrano mu również krew do badań na zwartość alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.