Łańcut: Mężczyzna ugryzł pracownika ochrony

Łańcut: Mężczyzna ugryzł pracownika ochrony

Do 2 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Białobrzegi, który wczoraj zaatakował pracownika ochrony. Mężczyzna uderzył oraz ugryzł w twarz interweniującego wobec niego ochroniarza.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednej z łańcuckich restauracji, gdzie awanturował się nietrzeźwy klient. Mężczyzna wobec obsługi był agresywny i wulgarny. Pomimo próśb nie chciał opuścić lokalu. Na miejsce został wezwany patrol ochrony, który wyprowadził awanturnika na zewnątrz. Tam mężczyzna skierował swoją agresję w stronę ochroniarzy uderzając oraz gryząc w twarz jednego z nich.

Ochroniarze obezwładnili agresywnego mężczyznę i przekazali przybyłym na miejsce policjantom. Awanturnikiem okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi. Mężczyzna noc spędził w izbie wytrzeźwień. Teraz za swoje czynny odpowie przed sądem.

Art. 217a. kk – Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi lub ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.