Lesko: Komunikacja publiczna i budżet obywatelski to tematy najbliższej sesji

Lesko: Komunikacja publiczna i budżet obywatelski to tematy najbliższej sesji

Czy Lesko będzie miło transport publiczny ? Czy mieszkańcy Gminy będą mogli podejmować decyzje o środkach publicznych w ramach budżetu obywatelskiego ?

Na te ważne dla społeczności leskiej pytania znajdziemy odpowiedź na Sesji Rady Miejskiej już we środę 02.12.2020r.

Przeprowadzona niedawno ankieta zamieszczona na stronie www.lesko.pl oraz na funpage FB Miasta i Gminy Lesko pokazała zainteresowanie mieszkańców uruchomieniem komunikacji miejskiej  na odcinku Lesko – Sanok – Lesko. Wiele osób ucieszyła perspektywa nowych możliwości dojazdów do pracy czy szkoły. Jest to pierwszy krok w budowaniu publicznych połączeń komunikacyjnych na terenie Gminy. Kolejne działania w kierunku likwidacji barier komunikacyjnych mają być podejmowane w następnej kolejności, ponieważ mieszkańcy poszczególnych  sołectw zgłaszają taką potrzebę. Niemniej realizacja całego zadania wymaga czasu i dalszych nakładów finansowych z budżetu gminy.

Wiele już w tej sprawie zostało zrobione. Burmistrz Adam Snarski w tej kwestii rozmawiał z włodarzami Miasta Sanoka oraz przedstawicielami SPGK Sanok. Wszystkie rozmowy zakończyły się pozytywnie. Na bazie oczekiwań mieszkańców wyrażonych we wspomnianej ankiecie dot. kursów autobusów została stworzona uchwała w zakresie porozumienia z Sanokiem. Skierowana została pod obrady Komisji Stałych Rady Miejskiej w Lesku oraz procedowana będzie przez leskich Radnych na najbliższej sesji.

Na najbliższej sesji procedowana będzie jeszcze jedna ważna z punktu widzenia mieszkańca uchwała – o utworzeniu w Gminie Lesko budżetu obywatelskiego. O budżet partycypacyjny zabiegł Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, ponieważ zależy mu na demokratycznym procesie, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Jeśli tylko na najbliższej sesji, propozycja spotka się z aprobatą Rady Miejskiej w Lesku, mieszkańcy będą mogli realnie włączyć się w proces decyzyjny w istotnych dla nich sprawach.

Te i inne istotne kwestie będą przedmiotem dyskusji XXIX Sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się już w najbliższą środę 02 grudnia 2020 r. o godz.15:30.  Transmisja będzie dostępna kliknij tutaj

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.