Lesko: Odpowiedzą za kradzież

Lesko: Odpowiedzą za kradzież

W policyjnym areszcie zakończyli zakupy dwaj 19-letni mieszańcy Leska podejrzani o kradzież. Ujęli ich pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii handlowych i przekazali policjantom, którzy zatrzymali mężczyzn. Przy sobie mieli część skradzionej odzieży. Resztę odnaleziono w ich samochodzie. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

W ubiegłą sobotę ok. godz. 17.20, policjanci zostali zawiadomieni o ujęciu mężczyzn, podejrzanych o kradzieże sklepowe. Dwóch 19-letnich mieszkańców Leska, ujęli bezpośrednio po kradzieży, pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyzn. Okazało się, że w dwóch sklepach na terenie galerii ukradli i usiłowali ukraść odzież o wartości niemal 2,5 tys. złotych. Część odzieży mężczyźni mieli przy sobie, resztę znaleziono podczas przeszukania ich samochodu. W aucie znaleziono jeszcze ubrania pochodzące z trzeciego sklepu. Ich cena nie przekraczała jednak wartości wykroczenia.

Natomiast podczas przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie zapakowane w woreczki foliowe narkotyki. Jeden z mężczyzn próbował także ukryć niewielką ilość narkotyków w bluzie w jednym ze sklepów. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana.

19-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału policjanci z komisariatu w śródmieściu przedstawili im zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Mężczyzna, który przyznał się do posiadania niedozwolonych środków odurzających usłyszał dodatkowy zarzut. Obydwaj przyznali się winy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz