Lesko: Policjanci z Rzeszowa ćwiczyli w Polańczyku

Lesko: Policjanci z Rzeszowa ćwiczyli w Polańczyku

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie poznawali zasady ratownictwa wodnego. Ćwiczenia odbyły się na wodach Zalewu Solińskiego.

Policjanci mieli możliwość poznać podstawy ratownictwa wodnego, nauczyć się korzystać ze sprzętu ratowniczego, udzielać pomocy tonącemu poprzez jego holowanie czy podejmowanie z wody.

Mieli również szansę na wykonanie skoków do wody z płynącej łodzi i poznanie zasady desantu. To bardzo cenne umiejętności, bo często to policjanci jako pierwsi są na miejscu wypadku.

W szkoleniu udział wzięli tez żołnierze z Zakładu Pola Walki i Ratownictwa w Krakowie. Z ich udziałem przeprowadzono symulację odbijania zakładników, ćwiczono technikę wejścia na pokład statku, przy różnych prędkościach, zasady planowania działań specjalnych na wodzie, zatrzymywanie sprawców czy udzielanie pomocy poszkodowanym.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz dowództwo Oddziału Prewencji Policji. Policjanci szkolili się w Polańczyku w bazie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci doskonalili swoje umiejętności, aby sprawnie i skutecznie działać w sytuacjach kiedy zagrożone jest ludzkie życie.

Nad bezpieczeństwem uczestników szkolenia podczas działań w wodzie, czuwali ratownicy WOPR.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.