Lesko: Śpiewnie i tanecznie

Lesko: Śpiewnie i tanecznie

Sobotni wieczór 14 września, upłynął mieszkańcom Leska i okolic śpiewnie i tanecznie. Leski amfiteatr gościł zespół tańca – „Siluet” i muzyków z zespołu „Akermańcy” z Ukrainy. Honory gospodarza „domu” imprezy pełniły „Bieszczadzkie Żabki” z Leska, formacja taneczna działająca od 30 lat i laureat wielu prestiżowych nagród artystycznych.

Goście z Ukrainy, porwali swymi popisami tanecznymi i muzycznymi publiczność, śpiew i taniec był na najwyższym poziomie co doceniła bieszczadzka publiczność gromkimi brawami. Równie udanie zaprezentowały się „Bieszczadzkie Żabki” występujące w różnych kategoriach wiekowych jako – „Kijanki”, „Mini Żabki” i „Bieszczadzkie Żabki”.

– Lubię folklor, ale jeszcze bardziej gdy jest okraszony nowoczesnym brzmieniem- mówił Grzegorz z Leska, i właśnie tak dzisiaj było, więcej takich koncertów, szczególnie gdy pogoda sprzyja !

Nad całością koncertu „czuwała” znana bieszczadzka animatorka kultury – Grażyna Kaznowska. Natomiast goście z Ukrainy na pewno opuszczali gościnne Bieszczady w dobrych nastrojach, ponieważ wdzięczność okazana przez leskiego widza była na granicy entuzjazmu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz