Lesko: Wernisaż "Z inspiracji człowiekiem"

Lesko: Wernisaż "Z inspiracji człowiekiem"

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku, w dniu 11 września zaprosił mieszkańców Bieszczad na wernisaż prac Marka Kordyacznego, artysta urodzony w Rzeszowie po ukończeniu Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, studiował rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po jej ukończeniu zajął się pracą pedagoga i w ASP Kraków prowadzi zajęcia z rzeźby.

Po przywitaniu przez gospodarzy wieczoru czyli pracowników BDK Lesko, artysta odniósł się w kliku zdaniach do swej twórczości, pomimo że głównie specjalizuje się w tworzeniu rzeźb, Marek Kordyaczny uznał, że idealnym uzupełnieniem głównego nurtu twórczości będzie rysunek i właśnie rysunek był motywem przewodnim prezentowanej wystawy, zatytułowanej „Torsy”. Twórca dodał, że w swym tworzeniu skupia się głownie na ludzkich emocjach, w swych pracach nie przedstawia dokładnej anatomii ludzkiego ciała, bardziej stara się ukazać duchowość ludzkiej natury. 

– Bardzo mnie cieszy frekwencja- mówiła Danuta emerytowana nauczycielka mieszkanka Bieszczad, dziś mamy rysunek i jest to coś innego niż dotychczasowe prezentacje w naszym mieście, i bardzo dobrze każde spotkanie ze sztuką, pozostawia w nas „ślad” i tak jest w przypadku bohatera dzisiejszej wystawy.

Wystawa potrwa od 11 września do 13 października 2019 w BDK Lesko – “mała Galeria”

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.