Leżajsk: Odpowie za kradzież sprzed 2 lat

Leżajsk: Odpowie za kradzież sprzed 2 lat

35-latek odpowie za kradzież, której dopuścił się 2 lata temu. Na trop mężczyzny wpadli policjanci wydziału kryminalnego z Leżajska. Ich typowanie potwierdziły badania genetyczne. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 13 na 14 czerwca 2018 r., z budynku szkoły Podstawowej w Starym Mieście skradziono sprzęt elektroniczny, wyposażenie stołówki i artykuły spożywcze. Straty oszacowano na kwotę ponad 3600 zł.

Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza. Podczas oględzin policjanci ujawnili i zabezpieczyli między innymi ślady biologiczne. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Leżajska. Wytypowali kilka osób, które mogły mieć związek z kradzieżą.

Podczas badań genetycznych w Laboratorium Kryminalistycznym w Rzeszowie ustalono, że profil DNA wyizolowany ze śladu zabezpieczonego na miejscu zdarzenia podczas oględzin, jest zgodny z DNA 35-latka, typowanego przez leżajskich policjantów. Mieszkaniec gminy Leżajsk usłyszał zarzuty i przyznał się do tej kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.