Lubaczów: Akcja #selfiedlapapieża

Lubaczów: Akcja #selfiedlapapieża

W dniach 16-31 maja Centrum Kultury w Wielkich Oczach zaprasza do wzięcia udziału w akcji #selfiedlapapieża, która jest alternatywą na odbywający się co roku na terenie gminy Wielkie Oczy rajd rowerowy im. Św. Jana Pawła II, a który ze względu na obecną sytuację nie może się odbyć w proponowanej  dotąd formie.

Akcja nie jest ograniczona terytorialnie, a więc mogą wziąć w niej udział wszyscy chętni – nie tylko mieszkańcy gminy Wielkie Oczy. Wystarczy w dniach 16-31 maja wsiąść na rower i dojechać do kapliczki przy pięciu sosnach, tam odebrać gadżet przygotowany przez organizatorów i zrobić zdjęcie z kapliczką w tle. Zdjęcie te później przesyłamy na adres: ck@wielkieoczy.info.pl albo w wiadomości FB (GminaWielkieoCzy).

Dlaczego właśnie kapliczka przy pięciu sosnach?

Rajd rowerowy im. Św. Jana Pawła  II otwierał w gminie Wielkie Oczy sezon rowerowych imprez. Jego trasa została tak skonstruowana by przejechać ją mogli najmłodsi uczestnicy. Z uwagi na to, że postać papieża Polaka jest bliska sercu każdego mieszkańca gminy postanowiliśmy by te kilkanaście kilometrów robić po to by uczcić pamięć o Nim. Ponadto przy pięciu sosnach znajduje się murowana kaplica poświęcona przez arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego 6 października 2007 r.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.