Lubaczów: Nielegalna plantacja marihuany prowadzona przez nastolatków z Lubaczowa

Lubaczów: Nielegalna plantacja marihuany prowadzona przez nastolatków z Lubaczowa

Trzech 16-latków w ostatnich tygodniach kradło rowery w powiecie lubaczowskim. Skradzione jednoślady trafiały do 21-letniego mieszkańca Szczutkowa. Interes działał sprawnie, bo gdy policja wkroczyła do gospodarstwa mężczyzny, znalazła ich aż… 14! Wszystkie tej samej marki i bez dokumentów potwierdzających ich zakup.

Na tym jednak nie koniec. Podczas nalotu uwagę policjantów przykuł zamknięty budynek gospodarczy, z którego wyprowadzone były przewody wentylacyjne. Wezwali oni strażaków, którzy wyważyli drzwi do budynku.

– Wewnątrz budynku znajdowało się specjalnie przygotowane pomieszczenie do uprawy konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli sprzęt wykorzystywany przy uprawie, 25 roślin w fazie wzrostu i ponad 60 gramów suszu marihuany – informują policjanci z KPP w Lubaczowie.

W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego funkcjonariusze znaleźli w lodówce 3 tabletki ecstasy i 2 gramy kokainy. Rośliny oraz susz zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji.

– Mieszkaniec Szczutkowa odpowie za przestępstwo paserstwa oraz przestępstwa ujęte w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. O dalszym losie nieletnich sprawców kradzieży zdecyduje sąd rodzinny.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.