Mielec: Będzie bliżej z Mielca do autostrady A4

Mielec: Będzie bliżej z Mielca do autostrady A4

Umowa na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej 984 z Rzędzianowic do Piątkowca podpisana. Wspomniany fragment to końcowa część północnej obwodnicy Mielca.

Do końca września 2022 roku powstanie 7 km nowej drogi wojewódzkiej, która poprowadzi z Piątkowca przez Rzędzianowice do Mielca przez oddany w maju tego roku nowy most na Wisłoce i przez projektowany wiadukt nad linią kolejową L25, by połączyć się z istniejącą już wschodnią obwodnicą miasta.

Wiadukt będzie finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 jako część remontu linii.

Oddanie tej drogi będzie ważnym momentem ponieważ takie rozwiązanie komunikacyjne właściwe od powstania Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Samochody jadące do strefy ominą w ten sposób centrum miasta.

Powstanie tej drogi to również przykład dobrej współpracy samorządów. Gminy i powiat zobowiązały się, że dołożą do wkładu własnego dla tej inwestycji.

Koszt całej inwestycji to 52 mln zł, z czego na roboty budowlane przeznaczyć trzeba ponad 40 mln zł. Nowa droga powstanie dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Dofinansowanie do tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego to 42,8 mln zł.

Projekt będzie realizowany w dwóch etapach aby właściwie zabezpieczyć go finansowo. Po oddaniu tej drogi powstanie obwodnica Mielca w ostatecznym kształcie od Tarnowa do Specjalnej Strefy Ekonomiczne.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.