Mielec: Nowe defibrylatory zainstalowane - sprawdź gdzie

Mielec: Nowe defibrylatory zainstalowane - sprawdź gdzie

Urząd Miejski zakupił i zainstalował dwa kolejne defibrylatory. Nowe urządzenia umieszczono w Bazylice Mniejszej Św. Mateusza oraz na dworcu autobusowym przy ulicy Jagiellończyka.

Defibrylatory AED zostały zainstalowane w dwóch kolejnych punktach na terenie Mielca. Skrót AED pochodzi z języka angielskiego i oznacza Automated External Defibrillator, czyli w języku polskim Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej. Prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny.

Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych (GOPR, WOPR) czy też straży miejskiej i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

Zadaniem defibrylatora jest przywracanie prawidłowego rytmu serca, za pomocą podania impulsu elektrycznego. W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z resuscytacją krążeniowo – oddechową jest jedynym sposobem na uratowanie życia.

Urząd Miejski w Mielcu zakupił i zainstalował na terenie miasta dwa kolejne defibrylatory. Nowe urządzenia umieszczono w Bazylice Mniejszej Św. Mateusza oraz na dworcu autobusowym przy ulicy Jagiellończyka.

Łącznie w Mielcu zainstalowano już 11 defibrylatorów. Poprzednie umieszczono w:

  • Urzędzie Miejskim w Mielcu – ul. Żeromskiego 26
  • Samorządowym Centrym Kultury – al. Niepodległości 9
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej – ul. Mickiewicza 2 (Łojczykówka)
  • kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy – ul. ks. Arczewskiego 1
  • kościele pw. Ducha Świętego – ul. Pisarka 16
  • kościele pw. Trójcy Przenajświętszej – ul. Wyszyńskiego 14
  • Galerii Navigator
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej – ul. Kusocińskiego 2
  • radiowozie straży miejskiej
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.