Mielec: Papierosy na posesji

Mielec: Papierosy na posesji

Funkcjonariusze SG z Rzeszowa – Jasionki ujawnili na posesji w Mielcu prawie 1800 paczek papierosów pochodzących z przemytu. 45-letniego Polaka czeka postępowanie karne skarbowe.

15 stycznia funkcjonariusze z Placówki SG w Rzeszowie-Jasionce podczas wykonywania czynności służbowych w miejscowości Mielec ujawnili na jednej z prywatnych posesji wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie zatrzymano 1759 paczek (tj. 35 180 sztuk) papierosów różnych marek oraz 991 sztuk papierosów bez oznaczenia marki. Szacunkowa wartość towaru to blisko 25,5 tys. zł. Papierosy nie były zanadto ukryte. Część z nich znajdowała się w papierowych paczkach, część w szafkach i innych widocznych miejscach w mieszkaniu.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które prowadzą funkcjonariuszy SG z  Rzeszowa – Jasionki pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Mielcu.

45-letni mężczyzna został już przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył stosowne wyjaśnienia.

Za nabywanie, przechowywanie i przewożenie towarów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych oprócz przepadku towaru grozi również kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz