Mielec: Świąteczne paczki dla samotnych

Mielec: Świąteczne paczki dla samotnych

Urząd Miejski w Mielcu po raz kolejny zaprasza na miejską wigilię dla osób samotnych i potrzebujących.

Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, tegoroczna miejska wigilia będzie miała nieco inny charakter. Zamiast wspólnego posiłku, łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania przy wigilijnych stołach ustawionych w specjalnym namiocie na placu Armii Krajowej, tym razem rozdawane będą świąteczne paczki żywnościowe.

W ostatnich latach w mieleckich spotkaniach wigilijnych uczestniczyło około 250 osób i właśnie tyle paczek zostało przygotowanych na tegoroczną miejską wigilię, która odbędzie się we wtorek 22 grudnia o godzinie 17.00. na plac Armii Krajowej w Mielcu. Gdyby warunki atmosferyczne nie były sprzyjające, paczki będą rozdawane w podcieniach Domu Kultury SCK.

Tradycję miejskich wigilii zapoczątkował śp. Prezydent Daniel Kozdęba. Od pierwszej edycji organizacją takich spotkań zajmuje się Urząd Miejski w Mielcu przy wsparciu m.in. Hotelu Iskierka w Mielcu, sponsorów, wolontariuszy i mieleckich harcerzy. Wigilia dla Samotnych na stałe wpisała się w harmonogram przedświątecznych wydarzeń Mielca.

Szkoda, że ze względu na obostrzenia sanitarne nie będziemy mogli wspólnie zasiąść za wigilijnym stołem, ale nie chcemy pozostawić osoby samotne, które nie będą mogły spędzić tych świąt ze swoją rodziną, bez naszego wsparcia. Tym razem wyjątkowo będą to świąteczne paczki żywnościowe

powiedział Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.