Mielec: Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych – pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Mielec: Zbliżają  się uroczystości Wszystkich Świętych – pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Przypominamy, że cały kraj objęty jest czerwoną strefą. Wiąże się to z obostrzeniami, które w trosce o wspólne bezpieczeństwo warto przestrzegać.

Choć odwiedzenie grobów bliskich i zapalenie znicza 1 listopada to tradycja, apelujemy, by w tym roku zmodyfikować nieco swoje plany, tak by nie gromadzić się tłumnie przy grobach oraz unikać dużych skupisk ludzi.

Przy wszystkich mieleckich cmentarzach od kilku dni dostępne są urządzenia do sterylizacji dłoni, zachęcamy do korzystajmy z nich. Ta mała czynność może mieć ogromne znaczenie. Dodatkowo, podobnie jak w każdym innym miejscu na zewnątrz, tak i na terenie cmentarza obowiązuje zasłanianie nosa oraz ust.

Już od 30 października na ulice Mielca wyjedzie więcej autobusów MKS. Zwiększona częstotliwość odjazdów poza Uroczystościami Wszystkich Świętych podyktowana jest głównie troską o zdrowie mieszkańców Mielca. Mimo znacznie zwiększonej floty autobusów, które pojawią się w Mielcu, pamiętajmy, że jeden autobus może zabrać ograniczoną liczbę osób. Jest to jeden z obowiązków nałożonych na MKS w związku z ograniczeniami w czerwonej strefie. Na mocy obostrzeń, autobus może zapełnić się w 30 procentach.

Niezmiennie apelujemy także, by osoby starsze pozostawały w domu i nie wychodziły na zewnątrz. Seniorzy, osoby samotne bądź niepełnosprawne, które nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych mogą zwrócić się o pomoc w zrobieniu zakupów do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu (tel. 17 787 57 32 lub 17 787 57 33)

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.