Nisko: 15-latek potrącił oplem kolegę na rowerze

Nisko: 15-latek potrącił oplem kolegę na rowerze

15-latek kierujący oplem potrącił swojego rówieśnika jadącego rowerem. Nastolatek zatrzymał się na chwilę, a później podjechał do domu. Jest podejrzenie, że mógł być w stanie nietrzeźwości!

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 września koło godziny 18.30 na drodze gminnej w miejscowości Jeżowe – Grądach.
Ze wstępnych ustaleń wynika że, 15-latek jechał rowerem, poboczem drogi wraz z trzema kolegami. Kierowca opla jadący za rowerzystami, podczas manewru wyprzedzania potrącił jednego z nich. Kierujący samochodem zatrzymał się i spytał, czy nic mu się nie stało. Kiedy rowerzysta potwierdził, że nic poważnego, kierujący oplem zabrał uszkodzone podczas zdarzenia lusterko, a następnie odjechał. Krótko po potrąceniu rowerzysta poczuł się źle i na miejsce wezwana została karetka oraz policja – informuje nadkomisarz Anna Kowalik, oficer prasowy policji w Nisku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku. Podczas wyjaśniania okoliczności potrącenia ustalono, że za oplem kierował znany rowerzyście nastolatek. Policjanci pojechali do miejsca jego zamieszkania. Na posesji zauważyli uszkodzonego opla. Nastolatek był w domu był sam.

Policjanci wyczuli od niego alkohol. Skontaktowali się z rodzicami nastolatka, którzy byli poza domem. Okazało się, że wziął on samochód bez ich wiedzy – dodaje rzecznik policji. – Policjanci pobrali od młodego kierowcy krew do badań, które pozwolą określić, czy nastolatek w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.