Nisko: Współpraca policjantów z żołnierzami

Nisko: Współpraca policjantów z żołnierzami

Partnerami niżańskich policjantów w działaniach prewencyjnych dotyczących respektowania nowych przepisów, są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Dzięki współpracy służb mundurowych, na ulicach pojawia się większa liczba patroli podejmujących interwencje, w związku ze zgłoszeniami mieszkańców o łamaniu zakazów.

Kolejny tydzień niżańscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu i reagują na łamanie zakazów i nakazów związanych z wejściem w życie uregulowań prawnych, mających na celu walkę z epidemią. Policjanci w swych działaniach wspierani są coraz chętniej przez społeczeństwo, które przekazuje sygnały o łamaniu prawa przez innych mieszkańców. Informowanie o zagrożeniu leży we wspólnym interesie nas wszystkich, a osoby, które lekceważą obowiązujace zasady narażają innych na utratę zdrowia. 

Ze względu na coraz większą liczbę zgłoszeń płynących od mieszkańców, niżańscy policjanci połączyli swe siły z żołnierzami I Kompanii, 32 Niżańskiego Batalionu Lekkiej Piechoty. Od wczoraj, na ulicach miasta można spotkać łączone patrole policjantów i żołnierzy.

Głównym celem wspólnych patroli będzie ochrona mieszkańców przez łamaniem przepisów związanych z wejściem w życie nowych uregulowań dotyczących przemieszczania się osób i pojazdów. Wspólnie będą patrolować miasto, zwracając w szczególności uwagę na osoby grupujące się i młodzież, która bez opieki osoby dorosłej nie może swobodnie poruszać się po ulicach. 

Będą kontrolować parki, skwery i wszelkie miejsca, z których obecnie nie wolno korzystać. Osoby łamiące prawo muszą liczyć się z konsekwencjami, w tym wysokimi grzywnami. Pamiętać należy również, że policjanci oprócz egzekwowania przepisów w trosce o nasze zdrowie, gotowi są również na pomoc potrzebującym.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń, gdyż nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia nas samych i innych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.