Nisko: Zderzenie lokomotywy z ciężarówką. Nie żyje jedna osoba.

Nisko: Zderzenie lokomotywy z ciężarówką. Nie żyje jedna osoba.

Lokomotywa „Hetmana” relacji Lublin – Wrocław z ogromną siłą uderzyła w lewy bok ciężarówki, która nagle wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy. 42-letni kierowca zginął na miejscu, ciężko ranny został 30-letni maszynista. Dramat rozegrał się we wtorek około godziny 7.30 w Przędzelu koło Niska.

Do wypadku doszło około godz. 7.30 na przejeździe kolejowym w Przędzelu w powiecie niżańskim na linii kolejowej nr 68. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego, wyjeżdżając z terenu budowy, wjechał wprost pod pociąg pospiesznym relacji Lublin – Wrocław. Jak informuje “Rynek Kolejowy” PKP Intercity, w wyniku zdarzenia ranny został maszynista pociągu. Zginął kierowca samochodu. Pasażerom nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia wyjaśni komisja.

Po zderzeniu lokomotywa pociągu jest wykolejona. Uszkodzona została sieć trakcyjna. Wprowadzono przerwę w ruchu. Na miejsce skierowano służby ratownictwa kolejowego, pociąg sieciowy i samochód pogotowia sieciowego do naprawy uszkodzonej sieci trakcyjnej – informują służby kolejowe.

Pasażerom pociągu relacji Lublin – Wrocław Główny, który brał udział w zdarzeniu, przewoźnik zapewnił przejazd autobusami do stacji Łańcut. Stąd podróżni ruszą w dalszą drogę. Po zdarzeniu na przejeździe kolejowo-drogowym na szlaku Nisko – Rudnik n/Sanem pomiędzy Stalową Wola a Przeworskiem pociągi kierowane są na trasę zmienioną przez stację Kolbuszowa. O zmianach w komunikacji podróżni informowani są na stacjach i przystankach – informuje PKP IC. 

Jak podaje podkarpacka policja, ranny maszynista został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.