Podkarpacie: 50 mln zł. dla województwa na uruchomienie nowych linii autobusowych. Możliwe powstanie nawet 300 nowych linii.

Podkarpacie: 50 mln zł. dla województwa na uruchomienie nowych linii autobusowych. Możliwe powstanie nawet 300 nowych linii.

Ponad 50 mln zł trafi do podkarpackich samorządów w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wśród największych beneficjentów programu są m.in. powiat jasielski oraz Gmina Ustrzyki Dolne. Pieniądze pozwolą na uruchomienie nowych linii autobusowych i likwidację tzw. białych plam komunikacyjnych na Podkarpaciu.

To jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, czyli m.in. gminy, powiaty, związki międzygminne, związki powiatów, związki powiatowo-gminne, które samodzielnie organizują transport zbiorowy, zlecając go uprawnionym podmiotom. Otrzymają one łącznie ponad 50 mln zł dofinansowania, którym woj. podkarpackie dysponuje na cały 2021 r.

“Zainteresowanie było bardzo duże, bo aż 45 podmiotów stanowiących organizatorów transportu publicznego w naszym województwie złożyło wniosek o otrzymanie dopłat. Kwota o którą wnioskowano przewyższała kwotę zadysponowaną dla naszego województwa o 7,7 mln zł i wynosiła przeszło 58 mln zł. Niestety nie mogliśmy zatem wszystkich wniosków o dopłatę rozpoznać w całej rozciągłości” – mówiła wojewoda.

PRZYPOMNIAŁA, ŻE TE DOPŁATY WYNOSZĄ PO 3 ZŁ DO JEDNEGO TZW. WOZOKILOMETRA I BĘDĄ TRWAŁY PRZEZ CAŁY 2021 ROK.

Wśród największych beneficjentów wymieniła związek w powiecie jasielskim, który otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 13 mln zł i powiat jarosławski – ponad 9,7 mln zł. Innym jest gmina Ustrzyki Dolne wśród organizatorów transportu zbiorowego na poziomie gminnym, która otrzyma 1,2 mln zł.

“Oczywiście bardzo cieszymy się, że było tyle wniosków, że było tak duże zainteresowanie właśnie tym funduszem autobusowym. Wiemy, że to na pewno wynika także z faktu, że warunki epidemiczne wpływają na trudną sytuację przewoźników w naszym regionie” – zauważyła Leniart.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.