Podkarpacie: „Lepsze jutro" – pieniądze dla DPS z Podkarpacia

Podkarpacie: „Lepsze jutro" – pieniądze dla DPS z Podkarpacia

Marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek w siedzibie urzędu marszałkowskiego 2 września złożyli podpisy pod umowami na realizację projektów grantowych, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się COVID-19 w Domach Pomocy Społecznej w regionie.

Dzięki środkom przekazanym przez Województwo Podkarpackie 51 Domów Pomocy Społecznej w regionie otrzyma granty (środki finansowe) na zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa epidemicznego swych pensjonariuszy oraz kadry. Jest to możliwe dzięki projektowi „Lepsze jutro” realizowanemu przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na początek umowy zostały podpisane z pierwszymi 7 DPS-ami. Łączna kwota wsparcia dla tych placówek to 3 259 337,00 zł. Są to: Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Dom Pomocy Społecznej w Górnie, Dom Pomocy Społecznej w Lubzinie, Miejski Dom Pomocy Społecznej w Przemyślu, Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Przemyślu, Ekumeniczny Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebnic NPM w Prałkowcach, gmina Krasiczyn a także Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Iwoniczu Zdroju.

Środki, które w ramach grantu otrzymują placówki zostaną przeznaczone m.in. na zatrudnienie dodatkowej kadry pracującej na rzecz mieszkańców DPS oraz dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników już zatrudnionych, bezpośrednio pracujących z pensjonariuszami DPS. Będą one wykorzystane także na zakup środków ochrony indywidualnej (m.in. rękawic jednorazowych, maseczek i gogli ochronnych, przyłbic, kombinezonów, fartuchów, płynów do dezynfekcji, ochraniaczy na obuwie, termometrów bezdotykowych, itp.) oraz zakup sprzętu i wyposażenia związanego z walką z COVID-19 (m.in. ozonatorów, dekontaminatorów, lamp bakteriobójczych, mat dezynfekcyjnych, łóżek, parawanów medycznych, koncentratorów tlenu, ssaków elektrycznych, itp).

Nabór i ocena wniosków grantowych w ramach projektu cały czas trwa. Decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego z 1 września br., kolejnym 13 Domom Pomocy Społecznej z regionu zostały przyznane środki w wysokości 5 698 879,66 zł. Łącznie na wsparcie DPS-ów z terenu województwa zaplanowana jest kwota prawie 24 mln złotych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.