Podkarpackie: Nowe żłobki i kluby dziecięce

Podkarpackie: Nowe żłobki i kluby dziecięce

Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch plus w podkarpackich gminach powstanie w tym roku 20 nowych żłobków i klubów dziecięcych. Samorządy dostały na ten cel ponad 12 milionów złotych.

Jest wśród nich także gmina Łańcut, w której powstaną pierwsze w historii żłobki – i to aż dwa. Pierwszy z nich znajdował się będzie w Kosinie. Drugi powstaje we wsi Kraczkowa. Przy obu placówkach będą place zabaw. Żłobki mają być gotowe jeszcze w tym roku. W sumie będzie w nich 37 miejsc dla dzieci do trzeciego roku życia. Rodzice już pytają o możliwość zapisania tu swoich pociech.

Inwestycja ta będzie kosztowała łącznie 1,5 miliona złotych. Większość to dofinansowanie z rządowego programu. W przypadku Kosiny – samorządowi udało się także dostać dodatkową dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego – na dwuletnie utrzymanie placówki.

W tym roku dzięki rządowemu programowi Maluch PLUS na Podkarpaciu powstanie łącznie 20 nowych żłobków i klubów dziecięcych. A w nich blisko 600 miejsc dla dzieci do trzeciego roku życia. Samorządy na ten cel dostały ponad 12 milionów złotych. Blisko 4 miliony trafiło zaś do gmin na zapewnienie funkcjonowania miejsc dla najmłodszych utworzonych podczas poprzednich edycji programu. Ze wsparcia skorzystało także kilkadziesiąt podmiotów niepublicznych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.