Podróże: Pociągiem z Przemyśla przez Rzeszów do czeskiej Pragi

Podróże: Pociągiem z Przemyśla przez Rzeszów do czeskiej Pragi

Takie połączenie uruchomi tej wiosny czeski Przewoźnik RegioJet do Pragi z Przemyśla.

Przewoźnik otrzymał zgodę od polskiego Urzędu Transportu Kolejowego na uruchomienie takiego połączenia. Funkcjonować powinno na przełomie marca i kwietnia. Z Przemyśla wyjedziemy do Pragi o godz. 20:45, a na miejsce dotrzemy o godz. 06:42 następnego dnia rano. O godz. 22.00 wyruszymy w drogę powrotną do Przemyśla. Zameldujemy się w nim tuż przed godz. 8 rano.

Pasażerowie będą mogli wybrać standard podróży. Dostępne będą wagony z miejscami do siedzenia, jak i kuszetki oraz wagony sypialne. W ramach zakupionego biletu podróżni bezpłatnie otrzymają m.in. miejscówkę, kawę, butelkowaną wodę, połączenie z Internetem oraz dostęp do systemu rozrywki pokładowej z ofertą filmów i gier.

Przewidziane przystanki w Krakowie i Czechowicach-Dziedzicach będą służyły tylko do wsiadania do pociągu. Wysiąść też będzie można, ale w drodze powrotnej.

RegioJet aktualnie inwestuje w dalszy rozwój swej floty pociągów dalekobieżnych. Tydzień temu przewoźnik przejął od producenta pierwsze dwie z 15 topowych lokomotyw wielosystemowych Bombardier Traxx MS3. W 2021 r. RegioJet planuje znacząco inwestować w poszerzenie swego parku wagonowego. Do 50 wagonów, które firma zakupiła w ubiegłym roku, w tym dołączy co najmniej 70 następnych wagonów. To oznacza powiększenie parku wagonowego o ponad jedną trzecią do poziomu 300 wagonów do obsługi dziennych i nocnych połączeń dalekobieżnych.

W 2019 r. firma RegioJet wypracowała wg. międzynarodowych standardów księgowych zysk EBIDTA w wysokości ok. 80 milionów złotych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.