Polska: 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca

Polska: 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca

Wszystkim Ojcom składamy z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy Wam za troskę, cierpliwość i miłość.

To święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności. W tym dniu mamy okazję uroczyście podziękować im za wszystko co dla nas zrobili.

Ojcowie dają inną miłość niż matki. To głównie dzięki nim dziewczynki w dorosłości poczują, że są wyjątkową kobietą, a chłopcy prawdziwymi mężczyznami. Ojciec wpływa na kształtowanie się osobowości dzieci. Córce daje poczucie bezpieczeństwa. Dla syna jest wzorem siły, odwagi i męskości.

Dzień Ojca w Polsce i na Świecie

W Polsce obchodzony jest corocznie 23 czerwca. W przeciwieństwie do Dnia Matki, Dzień Ojca na świecie nie jest szczególnie popularnym świętem. Oprócz Polski, obchodzi się go tylko w nielicznych krajach. Zresztą również w Polsce Dzień Ojca nie ma zbyt długiej historii – jego pierwsze obchody były dopiero w 1965 roku.

Pierwszy raz Dzień Ojca obchodzono w Stanach Zjednoczonych. W 1910 roku w miasteczku Spokane Dzień Ojca zainicjowała Sonory Smart Dodd. Zainspirowały ją do tego wprowadzone kilka lat wcześniej obchody Dnia Matki, a jako córka weterana wojennego, chciała w ten sposób uczcić go i podkreślić, że ojcowie również ponoszą trudy wychowania i opieki nad rodziną, za które należy im się wdzięczność. Mimo wszystko jednak Dzień Ojca przez długi czas obchodzony był tylko lokalnie. Dopiero w 1972 roku prezydent Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.