Polska: Konkurs #FakeHunter Challenge na razie nierozstrzygnięty

Polska: Konkurs #FakeHunter Challenge na razie nierozstrzygnięty

Z uwagi na ogromną liczbę zgłoszeń organizowany przez PAP i GovTech konkurs #FakeHunter Challenge nie zostanie rozstrzygnięty w zaplanowanym czasie tj. o 18:30 w niedzielę 15 listopada 2020 r. Nowy termin ustalono na 20 listopada, godzinę 14:00.

Zgłoszenia do konkursu można było nadsyłać w dniach 13-15 listopada. W zmaganiach mogli wziąć udział użytkownicy internetu posługujący się językiem polskim lub angielskim, bez względu na wiek. Ich zadaniem było wyszukiwanie w internecie fake newsów, a następnie ich weryfikacja.
Konkurs składał się z czterech konkurencji:

– Polowanie na fake newsy (fake news hunt),

– Fact checking challenge,

– Popraw FakeHuntera,

– Znajdź prawdziwe źródło informacji.

Uczestnicy konkursu mogli przesyłać swoje zgłoszenia we wszystkich czterech konkurencjach. W ten sposób ich szansa na wygraną wzrastała, bo punkty się sumowały. Punkty przyznawano za: zgłoszenie nieprawdziwej informacji, przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach lub wskazanie źródła pochodzenia fałszywej informacji.

W #FakeHunter Challenge przewidziano atrakcyjne nagrody. Pierwsza wynosi 15 tys. zł, druga 10 tys. zł, a trzecia 5 tys. zł.

#FakeHunter Challenge to jedno z kluczowych wydarzeń odbywającego się w listopadzie GovTech Festival, czyli cyklu wydarzeń online, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Przez cały miesiąc w ramach GovTech Festival organizowane są webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier, edukowanie i otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.