Polska: Nowe rozporządzenie o zakazie lotów ma wejść w życie 16 września

Polska: Nowe rozporządzenie o zakazie lotów ma wejść w życie 16 września

Obowiązujący do 15 sierpnia zakaz lotów do Polski obejmuje 44 państwa. Lista ma ulec zmianom, ale jej finalny kształt nie jest jeszcze znany na 100 proc.

– Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej – powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Nowy zakaz lotów wejdzie w życie w przyszłym tygodniu.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała oznajmił w czwartek podczas konferencji prasowej, że na nowa lista zakazów lotów ma uwzględnić 31 państw, w tym również Francja. Powodem dodania tego państwa jest drastyczny wzrost nowych zakażeń COVID-19. Ostatniej doby wykryto we Francji prawie 10 tys. nowych przypadków koronawirusa.

Na nowej liście nie pojawiłyby się kraje m.in. takie kraje jak: Albania, Malta, Rumunia oraz Indie. Jednak należy pamiętać, że jest to wstępna propozycja. Lista może ulec zmianie, ponieważ jest zależna od sytuacji epidemiologicznej. Nowe rozporządzenia o zakazie lotów ma wejść w życie 16 września na kolejne dwa tygodnie.

Sytuacja jest dynamiczna, dlatego decyzje podejmowane są na bieżąco. Lista państw objętych zakazem powstaje w oparciu o rekomendacje Ministra Zdrowia, które uwarunkowane są wskaźnikiem średniej czternastodniowej liczby stwierdzonych przypadków COVID-19 przypadającej na sto tysięcy mieszkańców, podawanego przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz liczbą i jakością testów realizowanych w innych państwach.

Obecnie ten wskaźnik we Francji wynosi aż 135,1. Dla porównania, w przypadku Hiszpanii jest to 263,2, na Malcie to 74,6, a w Polsce to 21,4.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.