Polska: Od 1 lutego można składać wnioski o "500 plus" przez internet

Polska: Od 1 lutego można składać wnioski o "500 plus" przez internet

Od 1 lutego drogą elektroniczną można składać wnioski o „500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia.

Program “Rodzina 500 plus” zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

W tym roku następuje zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od 2021 r. prawo do świadczenia “500 plus” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia 2021r.

Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku

Wniosek złożony w okresie od 1 do 31 maja danego roku oznacza, że świadczenia za czerwiec i lipiec zostaną wypłacone nie później niż do 31 lipca tego roku. Z kolei wniosek złożony od 1 do 30 czerwca to wypłata przyznanego świadczenia za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia tego roku.

Natomiast złożenie wniosku po 30 czerwca, oznacza, że świadczenie wypłacone zostanie od miesiąca złożenia wniosku.

Od początku trwania programu 500 Plus do rodzin trafiło już 134,4 mld zł, a wsparciem objęto 6,5 mln dzieci.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.