Polska: Od poniedziałku zamknięcie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej, w żółtej nauka hybrydowa

Polska: Od poniedziałku zamknięcie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej, w żółtej nauka hybrydowa

Do ministra edukacji trafiło rozporządzenie o zamknięciu od najbliższego poniedziałku szkół w strefie czerwonej i ograniczeniu nauczania w strefie żółtej. Podpis pod wystosowanym dokumentem uruchomi potężne obostrzenia w większości szkół ponadpodstawowych.

Projekt rozporządzenia przewiduje, że szkoły ponadpodstawowe i szkoły podstawowe dla dorosłych zostaną zamknięte częściowo lub w całości.

Od 19 października 2020 r. częściowo ograniczone będzie funkcjonowanie szkół w strefie żółtej i w całości w strefie czerwonej. Częściowe obostrzenie oznacza prowadzenie zajęć w formule pół na pół.

Co najmniej połowa uczniów ma do szkoły chodzić, nie więcej niż połowa ma uczestniczyć w zajęciach “z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”. Szkoły ponadpodstawowe w strefie czerwonej wówczas przejdą w całości na nauczanie zdalne. Projekt rozporządzenia przewiduje kilka rodzajów wyjątków – m.in. dla uczniów szkół zawodowych, którzy odbywają zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.

Dyrektorzy szkół będą także zobowiązani do zapewnienia stacjonarnego trybu nauki dla uczniów niepełnosprawnych. Jeśli jednak nie mają oni możliwości przejścia na tryb zdalny, mogą także zapewnić im warunki do nauki zdalnej.

W tryb hybrydowy mają też przejść uczniowie szkół artystycznych. Tam zajęcia indywidualne jak np. nauka gry na instrumentach, taniec, będą mogły być prowadzone w szkole, inne przedmioty – zdalnie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.