Polska: Od przyszłego roku wzrośnie minimalna emerytura i trzynastka.

Polska: Od przyszłego roku wzrośnie minimalna emerytura i trzynastka.

Emerytura minimalna w przyszłym roku wzrośnie, ale nieznacznie. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oznajmił, że w 2021 r. seniorzy mogą liczyć na podwyżkę rzędu zaledwie 50 zł. To o połowę mniej niż według wstępnych deklaracji.

Emerytura minimalna do zwiększenia

Zgodnie z zapowiedziami emerytura minimalna w przyszłym roku wzrośnie. Najnowsze doniesienia przekazane przez członka Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbiegają jednak od prognoz sprzed kilku tygodni. Wtedy to głośno mówiło się, że w 2021 r. emerytura minimalna zostanie zwiększona o 100 zł do 1300 zł brutto. Oznaczałoby to, że seniorzy otrzymają na rękę 1070 zł (po odliczeniu podatku i składki na ubezpieczenie).

Nowe światło na te wyliczenia rzuciła dzisiejsza wypowiedź wiceministra Stanisława Szweda. – Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie – wyznał. Przedstawiciel resortu oznajmił, że w 2021 r. emerytura minimalna zostanie podniesiona nie o 100 zł, a o 50 zł. Oznacza to, że kwota brutto, która trafi do części seniorów wyniesie 1250 zł. Po wszelkich potrąceniach będą mogli liczyć na ok. 1028 zł. – Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są, jakie są – podsumował Szwed.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.