Polska: PGE Obrót przestrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty

Polska: PGE Obrót przestrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty

Pracownicy PGE Obrót, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, zajmującej się sprzedażą energii do odbiorców końcowych dostają w minionych dniach liczne zgłoszenia dotyczące podejrzanych wiadomości e-mail.

Wiadomości wysłane m.in. z adresów: inf@alphaglyx.com, pgetest@sldscan.com, test@acp.org, test@urespect.org zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania zapłaty spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej. W wiadomości zawarty jest również link do płatności online.

PGE Obrót zwraca się do wszystkich swoich klientów, aby zwrócili uwagę, zignorowali podejrzane wiadomości przychodzące, nie otwierali żadnych linków prowadzących do płatności. Uprasza się, aby również przekazali ostrzeżenia rodzinie i znajomym.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości PGE Obrót zachęca do kontaktu z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222. Wszystkie przypadki nieprawdziwych wiadomości są na bieżąco monitorowane, a strony blokowane. Każda próba oszustwa jest zgłaszana do organów ścigania.

Działania oszustów to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, która polega na m.in. dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach. Spółka jest w posiadaniu certyfikatu Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE).

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.