Pomoc potrzebującym: Centrum opiekuńcze powstanie w Kochanówce

Pomoc potrzebującym: Centrum opiekuńcze powstanie w Kochanówce

W Kochanówce w gminie Dębica powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Będzie to miejsce dla 18 osób niepełnosprawnych. Połowa z nich będzie objęta opieką całodobową, dla drugiej zorganizowany zostanie pobyt dzienny z zapewnieniem dozoru pielęgniarsko-lekarskiego.

W Kochanówce-Dąbrówkach zostanie wybudowane Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Inwestycja ma kosztować 2 923 000 zł, a dotacja, przyznana przez ministerstwo wyniesie 2 832 851 zł.

W centrum osoby niepełnosprawne otrzymają pomoc dostosowaną do ich potrzeb i możliwości, a także wieku i stanu zdrowia. Będą też miały zapewnioną możliwość samodzielnego i godnego funkcjonowania, przy jednoczesnym pozostaniu w swoim środowisku.

Do końca 2022 roku w Kochanówce powstanie budynek o powierzchni prawie 519 m2. Pomoc znajdzie tam 18 dorosłych mieszkańców gminy ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z założeniami powstanie 9 miejsc pobytu całodobowego oraz 9 miejsc pobytu dziennego.

W budynku znajdować się będą jednoosobowe pokoje z dostępem do łazienki, a także pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytku, m.in. jadalnia, pokój dzienny i sale rehabilitacyjne.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.