Prawo jazdy. Jak sprawdzić, czy dokument jest już gotowy do odbioru?

Prawo jazdy. Jak sprawdzić, czy dokument jest już gotowy do odbioru?

Każdy, kto zdał egzamin na na prawo jazdy nie może się doczekać momentu, kiedy odbierze ten dokument w urzędzie. Czy jest on już gotowy można sprawdzić przez internet.

Od chwili pomyślnego zdania egzaminu na prawo jazdy, do czasu odbioru tego dokumentu w urzędzie mija do tygodnia do dwóch tygodni czasu. Średni czas oczekiwania wynosi 9 dni.

Wielu świeżo upieczonych kierowców nie może się doczekać chwili, kiedy prawo jazdy będą już trzymać w dłoni. Jednak dowiadywanie się w wydziale komunikacji, czy ten dokument jest już gotowy do odbioru bywa uciążliwe.

Okazuje się, że w prosty sposób można sprawdzić, czy prawo jazdy jest już gotowe. Można to zrobić na specjalnej stronie internetowej https://info-car.pl.

To serwis prowadzony przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, jedyny podmiot w Polsce upoważniony do produkcji dokumentu prawa jazdy.

Skorzystanie z serwisu jest niezwykle proste. Na stronie głównej należy kliknąć zakładkę “prawo jazdy”, a następnie po lewej stronie pojawi się kolumna “usługi”. Tutaj trzeba kliknąć zakładkę “status prawa jazdy”. Wówczas wyświetli się formularz z trzema okienkami do wypełnienia: numer PESEL, nazwisko, imię.

Statusy wyświetlają się w następującej kolejności:

  • “Przyjęto wniosek – trwa postępowanie administracyjne”.
  • “Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru” (w wydziale komunikacji).
  •  “Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany” – status wyświetla się gdy: na stronie wprowadzono błędne dane (np. popełniono błąd w trakcie wpisywania numeru PESEL, imienia lub nazwiska),
  • wniosek nie został jeszcze wprowadzony do systemu Kierowca/Pojazd (w celu uzyskania wyjaśnień proszę skontaktować się z urzędem),
  • dokument został już wydany w systemie komputerowym Pojazd/Kierowca.
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz