Przemyśl: W Przemyślu umiera mniej osób na COVID -19, niż na Podkarpaciu

Przemyśl: W Przemyślu umiera mniej osób na COVID -19, niż na Podkarpaciu

Lekarz z Przemyśla, stosujący przełomową metodę leczenia w walce z koronawirusem, niedawno wezwał lekarzy do badań nad amantadyną. Dziś na stronie przychodni pojawiły się dane skuteczności, które mogą potwierdzić skuteczność tego leku.

W Przemyślu śmiertelność w COVID-19 jest o około 33% niższa niż na Podkarpaciu, mimo że społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane
i przed pandemią umierało w nim o 16% więcej osób niż na Podkarpaciu. Kilka danych (przyrost z ostatnich 3 tygodni):

Zakażona ludność w Przemyślu: 1,78%
– Zakażona ludność w Podkarpaciu: 1,05%
– Śmiertelność COVID-19 w Przemyślu: 1,7%
– Śmiertelność COVID-19 na Podkarpaciu: 2,5%

Procent pozytywnych wyników testów w ostatnich 3 tygodniach:
w Przemyślu brak danych, zaś na Podkarpaciu: od 30 do 93%, (brak dostępnych dokładnych danych).

Przychodnia lekarska Optima w ramach opieki POZ zabezpiecza około 11 000 mieszkańców, co stanowi 18% całej populacji miasta. Oprócz tego, konsultujemy i leczymy wiele osób nienależących do naszej przychodni, co daje dodatkowo kilkanaście procent zakażonych z COVID-19. Przychodnia od 15.06.2020 została całkowicie otwarta dla wszystkich pacjentów. Od chwili ponownego otwarcia nie ma specjalnych stref, środków ochrony osobistej poza obowiązkowymi maseczkami
i płynami dezynfekcji rąk.

W okresie ponad 5 miesięcy nie weryfikuje się osób wchodzących, czy wychodzących z przychodni. Czynne są wszystkie gabinety lekarza rodzinnego i około 15 gabinetów prywatnych. Pacjenci są badani
i diagnozowani na miejscu. Działa bez przeszkód laboratorium, wykonywane są badania RTG, EKG, USG wszystkich narządów w tym USG brzucha, piersi, echo serca, próby wysiłkowe na bieżni kardiologicznej, czy badania gastroskopii.

Każdy pacjent może wejść do przychodni, nie jest weryfikowany, czy ma gorączkę, czy ma test dodatni na COVID-19, czy jest zdrowy, czy przychodzi na diagnostykę, czy na szczepienie przeciw grypie.

Obecnie każdego dnia, od około 4 tygodni przyjmowani są wyłącznie pacjenci chorzy na COVID-19 potwierdzonych testem lub z podejrzeniem zachorowania. Wszyscy leczeni są amantadyną. Pacjent otrzymujący leczenie amantadyną od razu jest eliminowany z łańcucha epidemiologicznego, w ciągu 24-48 godzin poprzez inaktywację wirusa amantadyną. Eliminacja hamuje rozprzestrzenianie się epidemii. Spada ilość powikłań i tym samym śmiertelność.

Chory z każdą postacią choroby COVID-19 przyjmowany, udziela mu się porady i wykonuje się bezpośrednio badanie lekarskie, diagnostykę, iniekcję z antybiotyków na przykład w przypadku zapalenia płuc.

,, Podanie amantadyny na wczesnym etapie choroby daje szansę na pełny i szybki powrót do zdrowia” – Lekarz Włodzimierz Bodnar.


Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.