Przeworsk: Centrum Integracji Społecznej w Gminie Przeworsk rozpoczęło działalność!

Przeworsk: Centrum Integracji Społecznej w Gminie Przeworsk rozpoczęło działalność!

Z początkiem roku swoją działalność rozpoczęła nowo utworzona jednostka organizacyjna Gminy Przeworsk, Centrum Integracji Społecznej.  

Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec zapoznał z obowiązkami oraz zaprezentował siedzibę jednostki zatrudnionemu na stanowisku Kierownika CIS Panu Stanisławowi Strączek.

W świeżo wyremontowanym i wyposażonym pod działalność Centrum Integracji Społecznej pierwszym piętrze Szkoły Podstawowej w Chałupkach, już w najbliższym czasie powstaną trzy warsztaty: gastronomiczny, pracownia krawiecka oraz warsztat rekreacyjno – gospodarczo – animacyjny.

Praca w ramach warsztatów będzie się odbywała przez 5 dni w tygodniu, w tym także zostanie poświęcony czas na pracę nad sobą, czyli współpracę z psychologiem, doradzą zawodowym, prawnikiem oraz zajęcia integracyjne. Z wsparcia i możliwości jakie daje Gmina Przeworsk skorzysta 30 jej mieszkańców. Ponadto oprócz już zatrudnionego kierownika W CIS znajdą także zatrudnienie instruktorzy nadzorujący poszczególne warsztaty, od których uczestnicy będą się uczyć zawodu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.