Przeworsk: III Gminna Gala „Liderzy Zmian Społecznych” [galeria]

Przeworsk: III Gminna Gala „Liderzy Zmian Społecznych” [galeria]

Anna Bieniasz-Markowicz i Tadeusz Kałamarz zostali tegorocznymi laureatami III Gminnej Gali „Liderzy Zmian Społecznych”, która odbyła się 21 lutego w Grzęsce.

Gala Liderów to doroczne wydarzenie, które w sposób szczególny podkreśla działalność osób zaangażowanych w życie lokalnej społeczności. Przyznanie statuetek ma charakter honorowy i jest wyrazem wielkiego uznania za pracę na rzecz rozwoju wspólnoty gminy.

Na wstępie Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec powitał zaproszonych gości, wśród których obecni byli  m.in. Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, Dyrektor KRUS w Rzeszowie Bogdan Ryznar i Kierownik Podkarpackiego Regionalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Małgorzata Święch. Wójt podkreślił, że Gminna Gala ma na celu wyróżnienie i podziękowanie osobom, które wkładają wiele swojej pracy i serca, aby działać aktywnie na rzecz Gminy.

Statuetkę „Lidera Zmian Społecznych” otrzymała Anna Bieniasz-Markowicz z Mirocina – osoba wrażliwa, skromna, pełna pokory, o wyjątkowych zdolnościach artystycznych i organizacyjnych. To konsekwentnie dążąca do celu perfekcjonistka, dzięki której młodzież szkolna osiągnęła wiele sukcesów artystycznych na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.

Druga statuetka „Lidera Zmian Społecznych” trafiła na ręce Tadeusza Kałamarza ze Studziana – człowieka wyjątkowo skromnego. Praca jest jego powołaniem. Twórczy, oddany pasji, którą jest muzyka. Cierpliwy i wyrozumiały względem swoich uczniów. Jemu zawdzięcza powstanie chór Veritas w Nowosielcach i zespół instrumentalno – wokalny Bella Voce w Studzianie.

Podczas Gali można było wysłuchać śpiewu grupy artystycznej „CRAZY ART” ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie. Następnie zaprezentował się duet wiolonczelistek w składzie: Sandra Krawiec oraz Wioletta Fudała. Na zakończenie koncert finałowy zagrali akordeonista Kacper Batycki i saksofonistka Sandra Glesman, laureaci wielu nagród i wyróżnień na licznych festiwalach i konkursach zarówno w kraju, jak i za granicą.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz