Przeworsk: Mędrcy ze Wschodu przybyli do Studziana [galeria]

Przeworsk: Mędrcy ze Wschodu przybyli do Studziana [galeria]

Gmina Przeworsk po raz trzeci dołączyła do akcji organizowanej przez fundację Orszak Trzech Króli. To ogólnoświatowe wydarzenie odbyło się w tym roku w Studzianie.

Barwny Orszak Trzech Króli poprzedziła msza św. w miejscowym kościele pw. św. Brata Alberta, której przewodniczył ks. prałat Tadeusz Gramatyka, a muzyczną oprawę przygotował Chór „Veritas” z Nowosielec. Po mszy św. wierni mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu Zespołu instrumentalno-wokalnego „Bella Voce” ze Studziana.

Orszak, któremu przewodzili trzej Monarchowie, przeszedł do stajenki betlejemskiej przy Wiejskim Domu Kultury. Uczestniczyli w nim przedstawiciele duchowieństwa i władz samorządowych. Królewskim orszakom towarzyszył również „Oddział Kosynierów” z Ujeznej, a także mieszkańcy gminy i okolicznych miejscowości. W betlejemskiej stajence obyły się Jasełka przygotowane przez społeczność Studziana, gdzie trzej Mędrcy złożyli dary Dzieciątku. Zespół Śpiewaczy „Studzienczanki” wraz z dziećmi zaśpiewał kolędy.  Do wspólnego śpiewu przyłączyli się również mieszkańcy gminy.

Udział w Orszaku był wspaniałą okazją, by wesprzeć zbiórkę pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, którą przeprowadzili harcerze 1 Przeworskiej Drużyny Harcerzy „Borek” im. św. Franciszka z Asyżu, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.