Przeworsk: Piękno podkarpacia w fotografii analogowej i cyfrowej

Przeworsk: Piękno podkarpacia w fotografii analogowej i cyfrowej

27 listopada br., w Urzędzie Gminy Przeworsk odbył się finisaż wystawy fotografii uczestników projektu „Stop klatka – piękno podkarpacia w fotografii analogowej i cyfrowej”.

Fotografie 20 fotografów nieprofesjonalnych z Gminy Przeworsk, wśród których znalazły się osoby dorosłe, a także uzdolniona młodzież i dzieci można było obejrzeć w Urzędzie Gminy. Wcześniej wystawa była dostępna także w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uniwersytet był bowiem partnerem w działaniach artystycznych, dzięki czemu uczestnicy projektu mogli liczyć na profesjonalną kadrę artystyczną, która poprowadziła zajęcia plenerowe i warsztatowe. Z ramienia rzeszowskiej uczelni byli to prof. Marek A. Olszyński, prof. Krzysztof Pisarek, mgr Łukasz Kuśnierz oraz studentki instytutu, Katarzyna Tereszkiewicz i Dominika Surmacz.

Działania realizowano od maja do listopada 2019 toku, a dofinansowanie pochodziło ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach konkursu pt. „Warsztaty kulturalne i artystyczne” za sprawą wniosku Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL. Finisaż wystawy był okazją do spotkania partnerów projektu, uczestników, zaproszonych gości i innych osób zainteresowanych sztuką fotografii.

Spotkanie otworzyła autorka i koordynatorka projektu Sabina Południak. Wójt Gminy Daniel Krawiec pogratulował uczestnikom pięknych prac i pasji, która poza satysfakcją dla uczestników jest znakomitą promocją regionu. Profesor Marek Olszyński podsumował działania projektowe i pracę twórczą uczestników. Jego słowa z pewnością będą mobilizacją do dalszej aktywności, a może staną się dla niektórych młodych ludzi także pomysłem na dalszą edukację i pracę zawodową.

Zwieńczeniem projektu jest także katalog z pracą twórczą jego uczestników. W projekcie udział wzięli: Katarzyna Brożbar, Anna Dyrda, Maja Filanowska, Maria Filanowska, Lidia Klin, Marian Kogut, Wiktoria Lasek, Artur Wojciech Lewko, Olga Malach, Karolina Niemiec, Katarzyna Niemiec, Agnieszka Panek, Mariusz Panek, Joanna Rogoża, Kornelia Rogoża, Otylia Rogoża, Justyna Solarz, Kornelia Solarz, Oliwia Szpytma, Wiktoria Szymańska.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.