Przeworsk: Wigilia w Schronisku z usługami opiekuńczymi w Gwizdaju

Przeworsk: Wigilia w Schronisku z usługami opiekuńczymi w Gwizdaju

Potrzeby realizacji usług opiekuńczych względem osób starszych i niepełnosprawnych ciągle wzrastają. Utworzenia Schroniska, które będzie realizować takie działania dla osób najuboższych podjęło się Stowarzyszenie Akademia Innowacji Społecznych w miejscowości Gwizdaj.

W dniu wczorajszym odbyła się w placówce Wigilia, która podsumowywała projekt „Samodzielny senior” realizowany ze wsparciem z budżetu Wojewody Podkarpackiego. Do wspólnego stołu wigilijnego zaproszono parlamentarzystów, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowców, wolontariuszy. Były to osoby, które na co dzień wspierają działalność AIS.

Wśród gości nie zabrakło Teresy Pamuły Posłanki na Sejm RP, Tomasza Nowakowskiego Prezesa ARiMR, Adama Zabłockiego Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca wraz z przedstawicielami samorządu i jednostek organizacyjnych oraz wielu społeczników. Po wspólnej modlitwie, i serdecznych życzeniach przyszedł czas na pyszne potrawy i kolędowanie. Piękną pastorałkę zaśpiewała zebranym Lenka, mieszkanka Gminy Przeworsk. Wszyscy goście przybyli z życzliwością i upominkami od serca. Pan Prezes Tomasz Nowakowski oraz Pani Poseł Teresa Pamuła dostarczyli zestawy komputerowe, które bardzo wesprą działalność statutową Stowarzyszenia. Akademię w tym dniu reprezentowali Sabina Południak i Jan Solarz.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.