Rodzina 500+: Od lipca możesz elektronicznie złożyć wniosek

Rodzina 500+: Od lipca możesz elektronicznie złożyć wniosek
Od 1 lipca 2019 r. można elektronicznie złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze z programu ,,Rodzina 500+’’ na okres świadczeniowy od 1 lipca 2019 r. – do 31 maja 2021 r. Można to zrobić za pomocą kreatora, który został udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
– Zmieniły się główne zasady programu „Rodzina 500+”. Od 1 lipca 2019 roku przestało obowiązywać kryterium dochodowe i ze świadczenia skorzystać mogą wszyscy rodzice. 500 złotych miesięcznego wsparcia przysługuje zatem na wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę – przypomina Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.
Rodzice dzieci, na które do tej pory nie przysługiwało świadczenie wychowawcze mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeśli złożą wniosek do końca września będą mieli zagwarantowane, że świadczenie zostanie im przyznane z wyrównaniem od 1 lipca. Jeśli rodzic złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.
Więcej informacji na temat programu ,,Rodzina 500+’’ w ZUS można znaleźć na stronie: www.zus.pl/program-rodzina-500.
– Jeśli nie masz konta na PUE ZUS – wejdź na www.zus.pl lub odwiedź dowolną placówkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i sprawdź jak je założyć – podpowiada rzecznik ZUS.
Źródło: www.czytajrzeszow.pl
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.