Ropczyce: Akt oskarżenia dla byłego komendanta straży

Ropczyce: Akt oskarżenia dla byłego komendanta straży

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała do Sądu Rejonowego w Strzyżowie akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu Piotrowi R., byłemu Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. Mężczyźnie zarzucono spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

Do wypadku doszło 23 grudnia 2018 roku w Strzyżowie.

– Jak ustalono w toku postępowania, mężczyzna prowadząc samochód osobowy marki Honda, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje Wojciech Przybyło, prokurator rejonowy w Ropczycach. – Poruszał się z prędkością nadmierną, wynoszącą około 75 km/h oraz nie zachował szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanego przejścia dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na tym przejściu.

Kierowca uderzył prawem przodem samochodu w 60-letnią kobietę przechodzącą przez przejście. Piesza z miejsca zdarzenia została zabrana do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

– Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył krótkie wyjaśnienia wskazując, że pieszej nie zauważył, albowiem został oślepiony przez światła innego kierującego – mówi prokurator Wojciech Przybyło.

Nawet do 8 lat więzienia

Byłemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. – Musi się on także liczyć z możliwością utraty prawa jazdy i konsekwencjami finansowymi – dodaje.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz