Ropczyce: Pijany kierowca wiózł pasażerów w bagażniku.

Ropczyce: Pijany kierowca wiózł pasażerów w bagażniku.

Podczas patrolu Policjanci uniemożliwi jazdę pijanemu kierowcy forda, który w bagażniku wiózł dwóch pasażerów. 47-latek miał prawie pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę przed godz. 20 w miejscowości Ocieka policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zauważyli forda z otwartym bagażnikiem, z którego wystawały nogi.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało 47-letni kierujący, mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski przewoził trzech pasażerów. Dwóch z nich podróżowało w bagażniku pojazdu. Kierujący był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdem.

Lekkomyślne zachowanie kierowcy to nie tylko lekceważące podejście do przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim narażanie siebie, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Za ten czyn mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za niezgodne z przepisami przewożenie pasażerów.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.